FacebookInstagramYouTube

Nová termínovka behej.com zmiňuje Miladatlon

« zpět na seznam

Vychází nová termínovka s rekordním počtem závodů a řadou novinek

Petr Říman | 28.02.2018 | behej.com

Téměř tři sta stran a rekordních 1800 běžeckých a triatlonových akcí najdete ve zbrusu nové tištěné termínovce závodů, který v těchto dnech vychází. Obsahuje řadu novinek z dílen pořadatelů a taky u několika stovek akcí najdete výkonnostní koeficient ELO, což je náš nový produkt opřený o dlouholeté vedení statistik ze závodů. Podle něho a dalších originálních ukazatelů si můžete vybrat akci, která vám bude sedět nejvíc!

Běhá se povrchovým dolem, vápencovým lomem, továrnami, lesy, poli, městy, prostě kde si vzpomenete. Ze závodů, které mají letos premiéru, jsme připravili malou ochutnávku. Jen vy běžci rozhodnete, který závod si najde stálé místo v běžeckých kalendářích a který zmizí v propadlišti dě­jin.

Z velkých seriálů si nové díly nachystali hned dva. Běhej lesy zamíří do lázeňského cípu západních Čech – do Slavkovského lesa. Uskuteční se tam závody na 20 a 11 kilometrů. Druhou novinku zatím nemáme v termínovce, ale již dnes by měl RunCzech zveřejnit bližší informace o zbrusu novém trailovém závodě v Liberci.

Pořadatel tradičního poháru KTRC Martin Dvořák vymyslel nový koncept závodu Craft Team Running. Čtyřčlenný tým soutěží na trase půlmaratonu a jedinou podmínkou je, že každý z běžců musí zaběhnout minimálně dva okruhy z celkově 15. A je jen na čtyřčlenném týmu, jakou zvolí strategii, jak ji bude v závodě uplatňovat a případně online měnit. Letos se budou konat čtyři závody. Seriál startuje 20. května v Praze a končí tamtéž 23. září.

NOVOU TERMÍNOVKU OBJEDNÁVEJTE ONLINE NEBO ZAKUPTE NA TĚCHTO PRODEJNÍCH MÍSTECH

Pořadatelé oblíbených závodů Prague Park Race se poprvé vypraví mimo hlavní město do Českého ráje. Připravili trasu vedoucí ze Sedmihorek, přes zámek Hrubá skála, Radeč a hrad Valdštejn zpět do Sedmihorek. Akce s názvem Hruboskalský půlmaraton se uskuteční 21. dubna.

V sobotu 28. dubna proběhne lahůdka pro milovníky ultraběhu. Benešovští běžci totiž pořádají 12hodinovku kolem rybníka hned vedle zámku Konopiště. Běžci se tak mohou po celou dobu kochat krásnými výhledy na zámek.

Pokud se podíváme na netradiční akce, musíme začít u swimrunu. Tento nový sport přišel ze Skandinávie a jak z názvu vyplývá, jde o spojení běhu a plavání. Pozor ale – s aquatlonem má společné pouze disciplíny. Ve swimrunu běžíte ve dvoučlenných týmech a střídáte společně běh a plavání. Plavecké pomůcky jsou povoleny, je třeba ale zvážit, nakolik je to výhodou. Veškeré vybavení si totiž nosíte s sebou. Letos si swimrun můžete vyzkoušet 16. června v rámci Brdman Adventure na VIVOBAREFOOT 7 rybníků swimrun. Druhá příležitost bude dokonce na celém seriálu tří závodů Swimrun Tour, z nichž první se koná 19. května na Orlíku.

I překážkoví běžci se dočkají novinek. V sobotu 10. března třeba startuje Bedřichovský ledový bastard. Pořádající horalé se nespokojili pouze s jedním závodem, ale dali dohromady celý seriál. V sobotu 30. června se koná Vodní Bedřichovský bastard. V září pak následuje bastard větrný a v prosinci bastard ohnivý.

Největší triatlonová bomba vybuchne 15. července v Prachaticích. Po dvouleté pauze se totiž do Čech vrací Xterra. Bude součástí jak Světového, tak Evropského poháru. Amatéři se samozřejmě nemusí bát, závod je tu i pro ně. A kde jinde můžete vidět hvězdy terénního triatlonu? Závod se opět koná pod taktovkou Michala Pilouška a jeho otce.

Triatlonoví nadšenci se mohou také nově těšit třeba na Noční triatlon z dílny pořadatelů Hornetlonu. Závod se koná v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Účastníci se mohou těšit na kvalitně značenou trať a zázemí v jednom z bývalých hangárů.

Na ústeckém jezeře Milada začíná být také pěkně rušno. V rámci seriálu Milada Tour zde proběhl v únoru nový Milada Winter Run a 25. srpna se uskuteční Miladatlon, terénní triatlon a kvadriatlon.

Z premiérových závodů, které letos již proběhly, je nutno zmínit Budějovický T1 maraton. Jde o nástupce populárního garážového maratonu. Je to pro maratonce jediná zimní příležitost na závodění v teple v České republice.

Tolik z novinek v kalendáři, který zdaleka ještě není zaplněn a tradičně se v něm budou další akce objevovat v průběhu celého roku. Sledujte proto i jeho online verzi!

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem