FacebookInstagramYouTube

Poděkování donátorům a partnerům Miladatlon 2024

5. 7. 2024

Jak to vidím/vnímám já? Aneb donátorství a partnerství není samozřejmost/povinnost …

Budu rád, když si tuto mojí další „slohovku“ přečteš, „páč“ … děkovačka …

Závoďačky a závoďáci, nedávno (14. 6.) jsem Vám „dal malinko“ nahlédnout do zákulisí Miladatlon. Dnes pokračuji a při té příležitosti bych rád poděkoval, ale než tak učiním, „dám“ ještě pár řádků.

Miladatlonní závodní den se pomalu blíží a přestože nový ročník připravujeme téměř nepřetržitě celý rok předem, právě v této době pro nás začíná „hektiš“ období = jdeme téměř do „finále“. Již na přelomu roku bych potřeboval mít jasno, jak nadcházející ročník tzv. ufinancovat, aby „to mělo hlavu a patu“, abychom alespoň zachovali kvalitu, kterou jsme nastavili v předchozích letech a jak vždy konstatuji, na kterou jsme si Vás „zvykli“.

Dávno předem „musím“ objednat medaile (každý rok máte jiné), originální trofeje (rovněž každý rok jiné) „nově“ již druhým rokem super čuper kované rukama uměleckého kováře, plavecké čepice, také Vámi objednané trička či letos nově cyklodresy – rozuměj miladatlonní dress code a samozřejmě musím kalkulovat a vydiskutovat, ve finále objednat, „100+1“ věcí a dodávek služeb. Však víš dobře, že závody pořádáme doslova na „zelené louce“. Abych to všechno mohl dát „do kupy“, „musím“ získat příslib donátorů o budoucím finančním krytí, „páč“ jedno vím zcela jistě: Vámi hrazené startovné pokryje, když dobře, tak 1/5 všech výdajů spojených s realizací závodního dne. Ne, nechystám se v budoucnu zvýšit startovné, přestože se „na všech frontách“ neustále a mnohdy až nesmyslně zdražuje. Vím moc dobře, že většina z Vás dává bezpočet závodů ročně, a když si na závody vyrazí celá rodina, rozuměj, když závodí „droboť“ i máma s tátou, pak je to teprve „průvan“ v rodinném rozpočtu a o výdajích na dopravu k ústeckému Jadranu ani nemluvě – mnozí k nám míříte z velkých dálek.

A … k té děkovačce … na webu, „na place“ i zde vidíte, kdo jsou ty osoby, myšleno převážně právnické osoby, které jsou donátory a partnery miladatlonního hemžení. Pravda, ti z Vás, kteří „miladatlonní cvrkot“ sledují, vidí, že nás/Vás někteří donátoři v průběhu uplynulých ročníků závodů opustili, ale většina zůstala, ba co víc, mnozí nás/Vás podporují od samého počátku. Přirozeně nemůžete z Vašich pozic „dohlédnout“, jsou Vám skrytí konkrétní „člověci“, kteří v podpoře Miladatlonu spatřují daleko víc nežli „pouhý marketing“ vlastní značky, které jsou součástí. Mnohdy se donátorství zejména velkých a ekonomicky úspěšných „hráčů“ na trhu nazývá společenskou odpovědností … hmmm, nuž dobrá, ale já postoj „člověků“, kteří fyzicky „stojí“ za podporou Miladatlonu, kteří na „firemním písečku“ obhajují potřebnost a smysluplnost podpory našim společným radovánkám, vnímám jako projev jejich čiré snahy podpořit „sešlost“, která dává smysl … totiž vzájemně sdílenou radost nám všem, ať jsme závoďáci, členky/členové miladatlonního mančaftu nebo ti, bez jejichž osobního interesu bychom si „vyskakovat“ nemohli respektive nemohli tak, jak se doposud daří.

Takže … opisuji sám od sebe, opakuji se: 
Jedno je nad slunce jasné, bez finanční podpory donátorů a vstřícnosti partnerů by závodů Miladatlon nebylo, „vo tom ani potom“. Je to tak - vždy platilo, platí a i v budoucnu platit bude: „Kde je dobrá vůle, je i cesta.“ Totiž tam (jehož) kde jednou dané slovo platí, je svět ještě stále v pořádku.

Miladatlonní myšlence spřízněných „duší“ je nepočítaně. Z obavy, že bych jistojistě některou zapomněl jmenovat, výčet jejich jmen neuvedu (ony/oni vědí) a omezím se sice na zdánlivě prosté, ale jak je u mě zvykem zcela upřímné vyjádření:

Vážení donátoři a partneři, děkujeme Vám!

Za závodnice, závodníky a tým Miladatlon, Jura

Poděkování donátorům a partnerům Strabag Rail Miladatlon a MČR v terénním triatlonu lékařů 2024

Poděkování donátorům a partnerům Strabag Rail Miladatlon a MČR v TRT lékařů 2024

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem