FacebookInstagramYouTube

Ondřej Zmeškal a Marek Peterka, Tour de France (Miladatlon 2022) po tmě

« zpět na seznam aktualit

22. 7. 2022

Ondřej Zmeškal a Marek Peterka, Tour de France (Miladatlon 2022) po tmě

Ondra a Mára na Miladatlonu 20. 8. 2022


Sedím u bedny, čučím na monitor, na Exel tabulku s přehledem trofejí, medailí a věcných cen, a jenom si sám pro sebe potvrzuji, že to letos fakt drhne skoro na všech „miladatlonních frontách“. Přemýšlím, jak to vzhledem k hustě napnutému rozpočtu udělat, jak alespoň některá prázdná okénka „zamáznout“ …

Již delší dobu sleduji výkony nevidomého sporťáka Ondřeje Zmeškala, který mimo jiné spolu s trasérem Markem Peterkou (Máru můžete znát i z předchozích ročníků MT) vystřihnul bezpočet silničních triatlonů vč. IM distancí a minulý rok, to mě picni, spolu objeli celou trasu Tour de France … neskutečný, promiňte mi ten výraz, „voser“. Tak si tak sám pro sebe říkám, když si na mě, netriatloňáka, udělal v roce 2018 čas Petr Vabroušek a normálka se mnou „hodil řeč = písmo“ jako se sobě rovným, žádné hvězdné manýry, a klíďo mi pro některé z Vás poslal jeho knihy s věnováním, rozuměj knihu „Jak na triatlon“, proč bych nemohl oslovit Ondru, „že jo“. Ostatně většinou to tak bývá, že tihle „týpci“, co v životě skutečně něčeho dosáhli a jsou ve svém oboru opravdovými „machry“, bývají skromní a sdílní … tak jo, jdu to prubnout … otevřu „Outlooně“ a mastím „depeši“, v které mimo jiné Ondrovi píši, že bych je „samo“ rád pozval na MT, ale je mi jasné, že se silničkou zkrátka MT kurzy neprojedou. Pokud tedy bude souhlasit, že ho prosím, aby pro Vás do knih „vetknul“ věnování a Máru, pokud přijede na MT i letos, poprosím o totéž na miladatlonním place.

Ty kráso … netrvalo ani hoďku a čtu odpověď … no málem jsem si od radosti „cvrknul do gatěk“.

Dovolím si citovat Ondrovo sdělení:

„Knížky rovnou dovezu podepsaný na závod. To znamená, že bych od tebe, jakožto ředitele závodu potřeboval zařídit VIP start s parťákem Markem Peterkou v první lajně s profesionálními triatlonisty, jako Frodenem, Langem a spol. :-D Úplně boží by bylo, kdyby měl Mára startovní číslo „1“ s nápisem Profi :-D No nic, konec srandy, každopádně jsem letos pořídil bajka, tak budeme rádi, když budeme mít možnost být součástí tvého závodu. Tak doufám, že se tam někde nezasekneme s kolem za kořen. :-D“  

Takže rodičové dítek triatlonem „políbených“ zejména díky Vaší výchově a osobnímu příkladu vězte, že se Vaše ratolesti budou moci na vlastní „voči“ setkat s prima borcem, který to i přes svůj handicap nevzdal a pevnou vůlí, s podporou rodiny a kamarádů, dosáhnul cílů, o kterých se nám vidomým mnohdy ani nezdá … smekám klobouk!

Jasan, že bude čas i na to, abyste si s oběma „kolíky“ poklábosili nejen o tom, jak to bylo když … „Tour de France po tmě“ …. a samo, pokud budete mít zájem, i kniha bude „k mání“.

Co vím zcela jistě, Frodeno ani Lang nepřijedou … nebrali mi telefon. J

Takže asi tak … kluci, Ondro, Máro … díkes!

Za tým MT, Jura

Autor fotografií z Tour de France: Rostislav Málek

Video rozhovor s Ondrou: Aktualně.cz | Michael Rozsypal | 25. 7. 2021 7:00
"Nevidomý pokořitel Tour de France: Když se chce, jde téměř cokoliv, říká Zmeškal"

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem