FacebookInstagramYouTube

Děti, koření Miladatlon

Naše děti, Vaše dítka a mládežníci aneb koření nejen miladatlonního hemžení - „vo tom žádná“, to je jasan!

Rodičové dítek sportu chtivých – DĚKUJEME! Po spuštění registrace je pro nás radost sledovat, jak postupně registrujete do závodů Vaše ratolesti, „samo“ i ty již věkem odrostlejší, a ve finále je samotné, či s Vámi coby doprovodem, vidíme v akci během sportovního zápolení.

Je nad slunce jasné, že TRT je sportem vyžadujícím zvládnutí nejen jízdy na „bajku“ a techniky běhu, ale především plavání ať jde o styl „plácando na čubičku“ či již v útlém věku perfektní provedení např. volného stylu. Víme dobře, že je to právě disciplína plavání, která mnohé sporťáky vč. dospělých odrazuje od účasti v TRT či KR nebo TT a to z důvodu strachu z volné vody, hloubky, či z prostého studu, že se mi budou ostatní smát. Proto mají dítka povoleny plavecké pomůcky a doprovod, abychom jim umožnili se s TRT seznámit, aby samy zjistily, o jak prima sport tu běží … a … plavání (?), plavání přijde samo, přijde s věkem, s kamarády v partě apod. „Hele“, tak nepořádáme MS, ME ani MČR, Miladatlon pořádáme pro všechny, především pak pro hobíky a když k nám zavítá i nějaká/ký „profík“ jedině dobře, „páč po Vás, rodičové, jsou to právě ony/oni, kdož se mohou stát sportovními vzory pro Vaše ratolesti.

Proto jsem vždy „blažeností bez sebe“, když Vašim dětem předávají medaile a ceny sporťandy a sporťáci, kteří na poli sportovním, mnohdy skutečně světovém či evropském, předvedli či stále ještě předvádějí opravdu „výživné kousky“.

Letos k nám přifrčela Ingrid Jarošová, „dračice“, které není pádlo cizí - totiž abyste tomu rozuměli, členka partičky a posádky dračí lodě, holky si říkají Tragédky, a jen tak mimochodem, úspěšně brázdí vodu nejen při MČR dračích lodí, ale také při ME a MS … prostě „Tragédky“ - žádná ořezávátka. Mimo jiné, Ingrid jste mohli vidět v minulých ročnících, jak si dává MT … a … jistěěě … i na bedně.

Dalším „řízkem“ v partičce dekorující Vaši droboť byl Ivan Málek. Můj kamarád již od „průmky“, „kurňa“ dobrý silničář. Tehdy v pravěku, dnes jsme již „odrostlejší puberťáci“, to dával za ústecký SPARTAK. A protože je to drsoň, tak později začal kromě hokeje dávat opravdu „velké pařby“, totiž nic menšího než IM – je několikanásobným „železným chlapem“. A aby toho nebylo málo, Ivan je tím „džífem“, který letos spolu s rodinou a přáteli vystřihnul v Povrlech již, „mě picni“, 37. ročník TT „MOSAZNÝ MUŽ“. Takže Ivane, Ty „bejku“, smekám!

A do třetice – tak znáte ho snad již všichni … nebo? – Tomáš Slavata!!! Myslím, že zde již víc psát nemusím … jen krátce „zopáknu“: Srdcař jako řemen, altruista – již jsem kdysi napsal, že jsem ve svém dosavadním životě většího nepotkal. Také a mimo jiné Duklák – atlet a triatlet par excellence! … ale především a na prvním místě TÁTA a to nejen dítek vlastní krve. Prostě „džífo“ největšího kalibru!

Info k cenám pro Vaše dítka:

Baví mě „člověci“ z koloshopcz. Jsou s námi od počátku miladatlonního hemžení. Letos již 6. rokem věnovali ceny pro Vaše mládežníky. Můj velký dík patří především majiteli společnosti, Mgr. Janovi Tančinovi a Janě Lužinové, dobré duši, která nám ceny připraví vždy doslova „až pod nos“ (ve videu obraz č. 42).

A dále – jistě jste si nemohli nevšimnout, že Tomáš Slava, rok co rok, „dovalí“ bedny s dárky pro všechna dítka doběhnuvší do cíle. A letos, lotos to byla kniha „Devatero pohádek“ a vtipný dřevěný „panďulák - kocour“ pro radost (ve videu obraz č. 33). Tome, i Tobě … díkes!

Resumé:

Rodičové, děkujeme, že ukazujete dětem směr, že jim mnohdy jdete Vaším startem v MT příkladem. Že zejména Vy, maminky, potlačíte strach – co kdyby … aby se jí/jemu nic nestalo – a účast Vašich dítek nejen v TRT MT podporujete.

A víme … platí slova Pierre de Coubertina: „Není důležité vyhrát, ale bojovat čestně a ze všech sil. A my, členky a členové týmu dodáváme motto Miladatlon: „TO DÁŠ!“

Tož mějte se fajně, ať Vám to lítá na všech frontách a předpokládáme, že se opět všichni shledáme 24. 8. 2024 „na značkách“ u „našeho“ ústeckého Jadranu.

Za tým Miladatlon, ahoj Jura

Odkazy na foto alba najdeš (postupně) zde [já vím, Ty už to víš … tak pro „sicher“, no ]: https://1url.cz/huwGb
A film o MT2023? – „samo“, ten bude také – vydrž!

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem