FacebookInstagramYouTube

Trofeje STRABAG Rail MILADATLON 2021

« zpět na seznam aktualit

13. 7. 2021

Trofeje STRABAG Rail MILADATLON 2021

aneb jak jsem se opět dojal ...  2,4|1,5|0,5 kg

To jsem prostě musel…poprosil jsem Daniela Augustina, aby nám „nějak“ fajně natočil prezentační video trofejí…myslím, že se povedlo…nebo ? … posuďte sami …

Můj názor na způsob ocenění Vašich miladatlonních výkonů:

Ač jsem v 1. ročníku MT volil u longáčů oceněným v absolutku na bedně formu prize money, v dalších ročnících tomu tak již nebylo a nebude. Tento způsob ocenění zdá se mi v případě závodů určených především vyloženým hobíkům poněkud nepatřičný. Vždyť snad většina z nás se účastní miladatlonního hemžení především pro radost, sebeuspokojení z vlastního fyzického výkonu a kvůli prožitku, sounáležitosti, s obdobně sportem „poznamenanými člověky“.

Na bedně Vám, 147 závoďačkám a závoďákům, od počátku předáváme, myslím si, celkem fajně vyvedené kovové medaile a mimo jiné s vyraženým datem závodu. Rozuměno ve věkových kategoriích, včetně žákovských kategorií a MR, KR štafet. To je celkem nářez a tak není divu, že oceňovaným nemůžeme předávat klíčky od nějakého navoněného žihadla. laugh Navíc si každý závod dokončivší účastník přebírá v cíli finisher kovovou medaili a opět s vyraženým datem závodu … „tak samo“, všichni být na bedně nemůžete, tak abyste měli alespoň nějakou připomínku, až budete jednou vzpomínat, jak jste „skotačili“ okolo a v ústeckém Jadranu. 

Více o výrobě miladatlonních medailí: https://1url.cz/7zcso

Ale přes to přese všechno kategorie závodu terénního triatlonu LONG není již „ouplně“ pro každého, zkrátka je z miladatlonní triatlonové a kvadriatlonové nabídky (aniž bych tím shazoval výkony ostatních závoďáků vč. kvadriatlonistů) tou nejtěžší a navíc je součástí poháru v terénním triatlonu, tj. TCA – TRI CUP ADVENTURE. Proto vyhlašujeme v LONGU nejen „věkovky“ = medaile, ale také absolutní pořadí. Protože by bylo poněkud absurdní věšet těmto oceněným závoďačkám a závoďákům na krk již v pořadí třetí medaili, volba je jasná … musíš vymyslet „nějaké“ ceny/trofeje, že?

Minulý rok jsem si vymyslel prachovnice vysypané „šutry“ pocházejícími z jezera v místě startu závodů zalité převařenou vodou a s adekvátním pískováním na povrchu skla. https://youtu.be/rVQIlBeTxEQ

Nechtěl jsem se opakovat a tak jsem „přemýšlel“, až jsem si kebuli málem zavařil…a…blik…trofeje odlité z optického skla jsou na světě. Vítězka/vítěz si domů poveze kousek o hmotnosti 2,4 kg, druzí v pořadí „závaží“ o hmotnosti 1,5 kg a třetí v pořadí „těžítko“ vážící 0,5 kg.

„Longačky a longáči“, myslím, že máte oč „bojovat“ … nebo?

Všem bez rozdílu výběru kategorie závodu zdarec 21.8.2021 na značkách! Jura

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem