FacebookInstagramYouTube

prof. MUDr. Pavel Seeman, Ph.D. - ambasador MČR v TRT lékařů 24. 8. 2024

« zpět na seznam aktualit

13. 9. 2023

prof. MUDr. Pavel Seeman, Ph.D. - ambasador MČR v TRT lékařů 24. 8. 2024

STRABAG Rail MILADATLON MČR v terénním triatlonu lékařek a lékařů 24. 8. 2024
aneb jak se „narodilo“ a kdo je prof. MUDr. Pavel Seeman, Ph.D. – ambasador MT?

Sdělení nejen pro lékařky a lékaře nýbrž pro „ouplně fšecky“ Miladatloňáky.

Brouzdám po place miladatlonního hemžení – STRABAG Rail MILADATLON 19. 8. 2023 - a nasávám emoce „holek a kluků“ z MT mančaftu vybuzené fajnými reakcemi borek a borců dobíhajících do cíle. Když tu ke mně přistoupí Pavel, „závoďák“ kategorie MT TRT MIDDLE - jeho synové dnes úspěšně absolvovali závody žáků a mladší Martin byl 3. v konkurenci starších kluků včetně bratra. Dáváme krátkou řeč a Pavel mi mimo jiné povídá cca toto: Juro, na 26. km kola mě napadlo: nechtěli byste udělat v rámci Miladatlonu mistrovství ČR v terénním triatlonu lékařů ? Dříve jsem obdobné závody absolvoval - v Chomutově, Jablonci, Prunéřově i po Evropě, ale dnes již v ČR nikdo takovou akci nepořádá.

Moje první reakce/odpověď zněla cca takto: Pavle, prosím, zavolej mi nebo napiš cca tak za 14 dnů po MT a „dáme řeč“. Já to dnes v makovici neudržím a na „vážně nevážnou“ debatu nyní nemáme prostor. Musím „letět“, měj se fajně a zatím ahoj.

Tak jistě, že jsem začal od té chvíle „přemýšlet“ nad Pavlovým návrhem, myšlenkou, zda se máme do takové „akcičky“ vůbec pouštět. Byť v rámci Miladatlonu, ale přesto, jednalo by se o kategorie závodů vymezené jedné jediné profesní skupině závodnic a závodníků … víme, u nás, rozuměj na Miladatlonu, na privilegia „nehrajeme“, že jo. Něco jiného jsou moje osobní „slabůstky“, které jsem Vám již během těch pár let vyjevil. Ty jsou, myslím si, zcela přirozené, neboť každý z nás jsme nějakou větší či menší náklonností k někomu/něčemu více či méně „postiženi“ … nebo (?).

Pavel se neozval, tak jsem zkoušel „googlit“. Opět jsem si potvrdil již tolikrát mnou ověřené. Totiž, že ta či ten, kdož jsou ve svém oboru špičkovými odborníky, je za nimi vidět kus fajně odvedené práce, bývají ve většině skromní, ve společnosti až nenápadní, nestavící svůj um, dovednosti, znalosti a profesní úspěchy na odiv.

Kdo je tedy Pavel, lékař a mimo jiné závoďák MT – viz foto, který mi vnuknul myšlenku uspořádat MČR lékařů?
Mrkni např. sem: prof. MUDr. Pavel Seeman, Ph.D. - zdroj_ vytvořeno_ 23. 10. 2019 / upraveno: 13. 4. 2021 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.  

Není divu, že se Pavel, rozuměj pan profesor, neozval, neboť jeho pracovní vytížení je jistě enormní.

Nakonec jsem „to rozštípnul“ a „světu“ oznámil:
Počínaje 7. ročníkem STRABAG Rail MILADATLON 24. 8. 2024 bude součástí závodního dne MČR v terénním triatlonu lékařek a lékařů a to na distancích 0,5 km plavání – 16,8 km MTB (1 x okruh LONG a KVADRIATLON) – 5,4 km běh (2 x okruh). Lékařky a lékaři budou moci absolvovat závody jednak sólo rozděleni do dvou věkových kategorií M/F, tj. do 44 let a nad 45 let věku nebo postavit štafetové týmy, které mohou být i smíšené ba dokonce pouze dvojčlenné.

Pavlovi jsem poslal „depeši“, co jsem z jeho popudu „spáchal“, co hodláme coby TÝM MILADATLON v příštím roce zrealizovat
… a Pavlova reakce (?) … MČR v TRT lékařek a lékařů má svého ambasadora, prof. MUDr. Pavla Seemana, Ph.D., a zároveň, věřím, také „závoďáka“ lékaře, který se postaví příští rok opět na miladatlonní „startovní lajnu“ - tentokrát však v kategorii závodů MILADATLON MČR v (TRT) terénním triatlonu lékařek a lékařů.

Propozice kategorie ML: https://1url.cz/yu2Q5  |  Propozice kategorie MLR: https://1url.cz/qu2Qv     

Pavle, děkujeme! Za tým Miladatlon, Jura (Lorenc)

ambasador mistrovství České republiky v terénním triatlonu lékařek a lékařů profesor MUDr. Pavel Seeman, Ph.D.

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem