FacebookInstagramYouTube

Představujeme vizuály trofejí Miladatlon a MČR v terénním triatlonu lékařů 2024

« zpět na seznam aktualit

3. 12. 2023

Představujeme vizuály trofejí Miladatlon a MČR v terénním triatlonu lékařů 2024

Nejen lékařky, lékaři, Hýroušky, Hýroušové, Longačky, Longáči, vězte, mrkněte ….

Vy, kteří sledujete FB, IG a především web Miladatlon, již víte, že jsme poměrně nedávno představili vizuály medailí a cyklodresů pro Miladatlon a mistrovství ČR v terénním triatlonu lékařů 2024 … a … dnes mám opět radost jako malý kluk. Přišla mi depeše od Martina – Martin Bundil – uměleckého kováře, který pro Vás vyhotovil trofeje pro letošní ročník. Martin se rozhodl pokračovat v naší spolupráci a poslal mi vizuály trofejí pro rok 2024.

Věřím, že Vás Martinem vytvořené originální dílo opět potěší … již víte, „že jo“, že se v rámci Miladatlonu „plasťáků“ v podobě trofejí či medailí nedočkáte – to raději žádné.

Již jsem psal, baví mě „člověci“, kteří nejenže fortelně ovládají řemeslo, ale navíc do svých výtvorů vkládají i kus sebe, kus svého „srdce“. V případě Miladatlonu se týká shodně „člověků“ z Medailerství Jana Vohryzková a Alisy.cz … však víte.

Závoďáci, Vy, kteří nestanete na stupních vítězů, nesmutněte. Víte jak to říkal Pierre de Coubertin - „Není důležité vyhrát, ale bojovat čestně a ze všech sil“ … a … minimáně finisherskou medaili si „z placu“ odvezete všichni, „vo tom ani potom“ … ale to už vlastně také dávno víte.

Faktická: Tak jasan, kdyby nebylo donátorů a partnerů STRABAG Rail MILADATLON, tak bychom se mohli jít všichni „klouzat“ – DĚKUJEME!

Tož lyžujte, „Vánočky“ hladce připravujte a sportovní plány na příští rok pomalu rozmýšlejte.
Registrace spustíme díky Petrovi - STOPNITO - 9. 1. 2024.

Za tým Miladatlon, zdarec Jura

Vizualizace trofejí Miladatlon a MČR v terénním triatlonu lékařů 2024

Jak a kde vznikají trofeje Miladatlon a MČR v terénním triatlonu lékařů

fotografie trofejí a medailí Miladatlon, terénní triatlon a kvadriatlon 2023


11. 7. 2023

To je fičák … dnes dorazily kované trofeje pro „holky/kluky“ v absolutním pořadí TRT STRABAG Rail MILADATLON 19. 8. 2023  - HERO a LONG.

Na podzim 22 jsme si spolu s „Lorencem“ lámali škeble, jak ty letošní trofeje „vymazlit“, rozuměj koho, kterého šikulu oslovit. Záměr byl jasný, trofeje 2023 musí být růčo vyrobené, musí mít „duši“ … a … tentokrát by se měly zrodit pod rukama fyzicky zdatného a zároveň múzou obdařeného chasníka, uměleckého kováře.

Po dlouhém „pátrání“ jsem měl kliku. Slovo dalo slovo a tvorby se ujal Martin Bundil, umělecký kovář.

Kdo je Martin, jak jsme kuli plány a především, jak se trofeje pod Martinovýma šikovnýma rukama v záři výhně a v potu tváře rodily, můžeš zhlédnout a přečíst si pár řádků níže.

Závoďačky, závoďáci, vězte Vy, kteří si trofeje vybojujete, že budete mít doma na „věky věků“ „origoš“ umělecké dílo. Identického byste se na celém světě nedopátrali.

Technická data: hmotnost 1,75 – 2,04 kg, výška 28 – 37 cm.

Martine, za „Lorence“, za oceněné miladatlonní borky a borce, DĚKUJEME! Jura

 http://www.kovarstvi-ostrava.cz/ | http://www.kovane-zbozi.cz/index.php | http://www.kovanetrofeje.cz/


5. 5. 2023

MARTN BUNDIL – umělecký kovář

aneb dnes mi přišla depeše přímo z „pekla“ – jasan z Martinovy kovárny, kde se pod jeho rukama rodí Vaše HERO a LONG miladatlonní 2023 trofeje.

Za Martina komentuji cca takto: „Makám na tom, až z výhně plameny šlehají a od kovadliny jiskry létají.“

Baví mě „člověci“, kteří svoje „řemeslo“ dělají fortelně, s láskou a navíc, jako v Martinově případě, obdařeni výtvarným nadáním. To je prostě pecka a lahoda pro „voko neználka“.

Neskrývám, jsem z Martinovy práce nadšený, „páč“ se Vám, „Hýroušky, Hýroušové, Longačky a Longáčové“, kteří vystoupáte na stupně vítězů v absolutních pořadích, dostanou do rukou trofeje, které budou mít „do slova a do písmene“ duši, „páč“ bez Martinova fortelu a osobní invence by se zkrátka „nezrodily“.

Martine, díkes! Už se nemohu dočkat, až před miladatlonním kanclem zaskřípou brzy některého z dopravců a já se budu moci s trofejemi na vlastní „drápy pomazlit“. A že jistojistě slzu dojetím uroním, až je budu předávat do rukou povolaných, tak „vo tom ani potom“.

Díky, děkujeme! Za miladatlonní mančaft, za závoďáky, Jura


15. 2. 2023

Opět mám radost jako malý kluk …

Ti z Vás, kteří jste absolvovali minimálně jedno miladatlonní hemžení, již asi víte, že jsem zkrátka „švihlej“. Sním, vymýšlím, „pátrám v sítích“, jak „tunit“, koho požádat o spolupráci, abyste si, závoďačky a závoďáci, odnesli z miladatlonního placu vždy fajné medaile a trofeje. Však už tu historii, ty „historky“, znáte.

Medaile, finisherské i ty na stupně vítězů, budou „samo“ opět jiné, to už víte, viděli jste, a jak jinak opět z rukou mistrů Medailérství Jana Vohryzková – to je jasan, ale …
Od podzimu minulého roku jsem se opět „plácal“ v úvahách o trofejích, „páč“ jsem chtěl změnu, totiž opustit optické sklo s 3D laserovým popisem … až … až jsem objevil „řízka“, uměleckého kováře, Martina Bundila.

Martinem vytvářená umělecká díla mě zaujaly „na první dobrou“. Nelenil jsem a na Ostravsko „žhavil dráty“… a … slovo dalo slovo a Vy, „borky a borci“, kteří se umístíte na bedně v absolutním pořadí terénního triatlonu HERO a LONG, se máte, alespoň po mém soudu, na co těšit.

Tak jistěěě, nyní Vám Martinem vytvořená díla, trofeje pro Vás, ještě nepředstavím, „páč“ Vás chci malinko „napínat“ … věřím, že se Vám budou líbit, „páč" to bude fičák. A vězte Vy, kteří si trofeje vybojujete, že budete mít doma na „věky věků“ „origoš“ umělecké dílo. Identického byste se na celém světě nedopátrali.

Závoďačky, závoďáci, „nesmutněte“. Jak už je na Miladatlonu zvykem, finisherskou medaili si odnesete všichni a na bednu si dojde pro placku 123 z Vás včetně drobotě a mládežníků.

Martine, i za závoďačky a závoďáky, děkujeme za Tvoji invenci, řemeslný um a v důsledku i za podporu miladatlonního hemžení, které se nám od Tebe dostalo.

Za tým Miladatlon, Jura

Zdroj foto: Všechny zde prezentované fotografie jsem „štípnul" Martinovi a galerii ARISTA ART z jejich prezentací v „síti všech sítí".


KDO JE MARTIN BUNDIL? Arista art představuje: 

Mezinárodní prodejní výstava v srdci Prahy
ART IN PRAGUE 2020 (7.7.-22.8.2020)
Galerie U Zlatého Kohouta, Michalská 3, Praha 1

„Martin Bundil se narodil 28.2.1982.

Než však tomuto řemeslu odevzdal své myšlenky, představy a um, věnoval se už od útlého věku malování a kreslil vše, co mu bylo srdci blízké. Kreslil a maloval své pocity a myšlenky, které se mu stále honily hlavou. Postupem času začal chodit do základní umělecké školy v Ostravě a učil se velké škále výtvarných technik a práci s materiálem. Při volbě střední školy se rozhodl pro obor umělecký kovář a zámečník, ale bohužel tento obor pro nedostatek žáku neotevřeli. Absolvoval přijímací zkoušky na soukromou školu zlatnickou, obor umělecké zpracování drahých kovů a kamenů. Zlatnickému řemeslu se věnoval 1 rok. Hned co se dozvěděl o znovu otevření oboru umělecký kovář, na nic nečekal a přihlásil se na tříletý obor. Po vyučení absolvoval základní vojenskou službu na 1 rok a po návratu se věnoval malování nadměrných obrazů. Bylo mu jasné, že se tímto neuživí, a tak nastoupil do zámečnické firmy v Ostravě. Jednoho dne v práci zaslechl v rádiu upoutávku na pozici mistr zvukař. Hudební sluch zdědil po otci, který měl v mladí vlastní kapelu. V rádiu dokázal projít přijímací zkouškou a pracoval jako mistr zvuku, kde nahrával s herci moravskoslezského divadla.

Již od ukončení střední školy měl k dispozici malou kovárnu (výheň, kovadlinu a trochu toho nářadí), proto se mohl neustále ve svém volnu věnovat vlastní tvorbě a zdokonalování ve svém řemesle. Stále vymýšlel a vyráběl různé umělecké předměty, užitého umění. 

Byl rok 2005 a v rádiu se v hlavě Martina Bundila zrodila myšlenka na trofej lyžaře, soška člověka v pohybu. Do Zpracování a výroby se hned pustil ve své skromné kovárně. Zrodily se Kované Trofeje. Myšlenky na různé tvary, zpracování a rozšiřování sortimentu, byly k nezastavení. Dokonce, i když usínal s nápady, kolikrát vstal a šel si je nakreslit. Postupem času se výroba kovaných trofejí stala zaměstnáním na plný úvazek. Nyní vyrábí kované trofeje, poháry, ocenění a dárkové předměty, které putují k zákazníkům po celém světě. 

Také významným rokem byl rok 2010. V tomto roce založil Style Smith – Kovářství Ostrava na zakázkovou výrobu především, plotů, bran a dekorativních kovaných výrobků. Tím zakládá nové internetové stránky na umělecké kovářství, kde vystavuje svou autorskou práci.

A věru, že nyní jsou výsledky jeho řemeslného díla skutečnými skvosty. Všechny výrobky nesou pečeť originality s visačkou užitého umění. Každý kousek z jeho ostravské dílny je opatřen logem MB a letopočtem daného roku výroby. Zároveň zaručuje, že se žádné díla nebudou opakovat a jsou jeho jediným dílem na světě. Originalita a nápaditost návrhů je nadčasová a proto, v roce 2015 registroval doménu VULCANUS-ART.COM, kde chce prezentovat svou seberealizaci na kovaných obrazech a nebojí se použít i olejomalbu.

Martin Bundil, jako samorost umění, zabývající se uměleckým kovářstvím s občasnou olejomalbou kovaných obrazů, které přináší chladivé emoce od rozžhavené pece. Díla tohoto nadějného umělce obdivují zákazníci u nás i ve světě.“

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem