FacebookInstagramYouTube

Na vědomí se dává a pište si: 32. ročník Mosazný muž Povrly

« zpět na seznam aktualit

25. 3. 2019

Na vědomí se dává a pište si: 32. ročník Mosazný muž Povrly

Skalní příznivci již vědí a pro ostatní platí - zaznamenejte si do svých diářů:
32. ročník triatlonu Mosazný muž Povrly se bude konat 27.7.2019.

Pořádá Ivan Málek (ambasador Miladatlonu), skromný borec, bez jehož osobního nasazení by závodů s tak bohatou a dlouhou historií nebylo! Klobouk dolů!

  


19.2.2018

Ambasador a partner závodů Miladatlon

Ambasadorem závodů Miladatlon 2018 se stal Ivan Málek, bývalý úspěšný závodní cyklista a triatlonista a také houževnatý pořadatel triatlonových závodů Mosazný muž – Povrly.

Je nám velkou ctí, že se závody Mosazný muž, jejichž 31. ročník odstartuje dne 11.8.2018, staly partnerem Miladatlon.

Děkujeme za vyjádřenou podporu, tým Miladatlon.


Ivan Málek s partou kamarádů a přátel již neskutečných 30 let pořádá v Povrlech u Ústí nad Labem triatlonové závody Mosazný muž.
Ivane, neuvěřitelná historie, klobouk dolů.

Ivan Málek přijal roli ambasadora závodů Miladatlon 2018 - více níže na stránce >>

30 LET TRIATLONU V POVRLECH

Stalo se tradicí kulatá výročí závodu Mosazného muže zpestřit. Před 10-ti lety to byl Železný muž a v roce 2017 na opravdové nadšence čekal 24 hodinový závod - kdo zvládne nejvíce Mosazných mužů za 24hodin.

      


  Facebook stránka Mosazný muž

První závody se konaly pod hlavičkou komise pro sport a mládež při tehdejším MNV v Povrlech. Po roce 1989 umožnil organizování Sportovní klub Trisport v Ústí nad Labem a v roce 2004 byl faktickým organizátorem všech ročníků Ivanem Málkem založen Sportovní klub Mosazný muž Povrly. Bez podpory (a to nejen finanční) obce Povrly, města Ústí nad Labem a sponzorů, by se však Mosazný muž těžko konal.

Triatlonový závod Mosazný muž s objemy plavání 300 m, kolo 12 km a běh 3 km se konal poprvé v roce 1987 pro pár nadšenců z Povrlů. Tehdy se ho zúčastnilo 22 závodníků, převážně zaměstnanců Kovohutě Povrly s. p. Přísně se dodržovalo pravidlo účasti pouze amatérských sportovců, nikoli závodníků registrovaných v triatlonovém svazu. Charakteru sranda-závod odpovídaly též ceny. Největší úspěch měly ceny donesené samotnými závodníky, např. vítěz třetího ročníku získal běžecké  tretry vyrobené ze spartakiádních cviček vylepšené hřebíky a ozdobené třemi pruhy. S rostoucí popularitou pořadatel triatlonu od podmínky účasti pouze amatérských sportovců upustil, neboť o závod začal být zájem i ze stran závodníků, pro něž byl triatlon hlavní náplní  jejich sportovního života. Proto se později Mosazný muž mohl chlubit účastí druhého vicemistra Evropy v olympijském triatlonu, druhého vicemistra světa v kvadriatlonu, účastníka evropského policejního mistrovství v triatlonu… Jubilejní 20. ročník v roce 2007 byl pojat jako triatlonový svátek. V rámci triatlonového dvojzávodu byl vedle klasického Mosazného muže okořeněn o pochoutku pro opravdové triatlonové fajnšmekry – Železného muže s objemy: plavání 3,8 km, kolo 180 km a běh 42 km. To byla také jediná výjimka v termínu konání Mosazného muže za posledních patnáct let, který se jinak pravidelně koná poslední červencovou sobotu. Od loňského roku závod získal statut krajského přeboru ve sprinttriatlonu a i letošní vítěz se bude pyšnit titulem přeborníka Ústeckého kraje.

Mosazný muž zaznamenal vzestup nejen co se týká kvality závodníků, ale i v počtu účastníků. Oproti první dvacítce statečných mají poslední ročníky i více jak 150 závodníků. Tradicí se dále pomalu stávaly společenské akce konané na terase Kasína večer po závodě, dnes již nepředstavitelné bez živé hudby.


Ivan Málek přijal roli ambasadora závodů Miladatlon 2018

 "Kamarád, sporťák, rovnej chlap se smyslem pro humor a také houževnatý tahoun, který s partou přátel již neskutečných 30 let pořádá v Povrlech u Ústí nad Labem triatlonové závody Mosazný muž.

My věkem starší, ale duší stále mladí, sporťáci různých výkonnostních kategorií si dobře pamatujeme Ivanovy sportovní úspěchy, kterých dosáhnul jako cyklista v TJ Slavoj Severotuk, TJ Spartak Ústí nad Labem a později jako triatlonista v oddílech Severka Ústí nad Labem a Trisport.

Ivane, máme radost, že jsi se stal ambasadorem námi připravovaných závodů Miladatlon 2018. Předáváš nám cenné zkušenosti, které jsi nabyl za dlouhá léta aktivní závodní činnosti a rovněž jako pořadatel závodů v triatlonu Mosazný muž – Povrly.

Zároveň je nám ctí, že se Vámi pořádané závody staly partnerem Miladatlon.....děkujeme za projevenou důvěru. 

Ivane, za tým Miladatlon děkuji za Tvoji nezištnou pomoc a postřehy.
Jura-"starý šedivý vlk"

UL 19.2.2018


Zde zveřejněno dne 8.8.2018

Zdroj: TÝDENÍK Ústecko | 2018 | číslo 32 | strana 17
Autor: Miroslav Vlach

V elektronické podobě zveřejněno 9.8.2018 v 7:16 hod v ÚSTECKÝ deník
 

Kategorie závodů

Triatlon žáci 0,05-3,6-1,1
0,1-5,3-2,2
Triatlon short 0,25-12,7-2,8
Triatlon middle 0,5-28,3-5,6 vč. štafet
Triatlon long 1,5-33,6-8,4
Kvadriatlon 0,5-2-16,8-5,6 vč. štafet

Jak se dostanete na start ?

Zobrazit na mapě