FacebookInstagramYouTube

Na rovinu, závoďačky a závoďáci Miladatlon

« zpět na seznam aktualit

20. 5. 2022

Na rovinu, závoďačky a závoďáci Miladatlon

… (nejen k včasné registraci)

Vy, kteří Miladatlon nedáváte poprvé, již „snad“ víte – co mám na srdci, to i na jazyku a bez „servítků“. (Já vím, zase „slohovka“, ale zkus ji dočíst do konce.)

Jak jste jistě postřehli, Miladatlon stavíme na „zelené louce“, když se zadaří sluncem zalité, rozuměno z nuly, rozuměno bez možnosti využití stacionárního hygienického zázemí, bez možnosti připojení k elektrické síti, bez možnosti využití stacionárního poskytovatele občerstvení, bez možnosti „zalézt“ si do stínu … když zrovna nesněží apod. … nezapomeň, jsme v lokalitě bývalého hnědouhelného dolu, x výškových metrů pod úrovní „ornice“, takže je zázrak, že zde vůbec „něco“ roste.
Po mém soudu JE TO TAK DOBŘE, neboť každoročně „rozbalíme ležení“ na čisté louce a jako čistou ji také opouštíme. Díky Vaší ohleduplnosti k přírodě, ostatním návštěvníkům ústeckého Jadranu, k úklidovým „četám“ správce území, od počátku partnera Miladatlon, Diamo s.p., odštěpný závod PKÚ, a potažmo i k nám, mančaftu MT.
Shodně platí o kurzech, které během závodu prosvištíte … baví mě, že po Vás nenacházíme „ni smítka“, po MT ni jednoho značení … vše si pěkně přivezete (přiběhnete) do cíle a do košů odpad vyhodíte a my bannery značení tratí odstraníme. To je vážně prima, nejste „čuňata“, jste sporťáci a jako sporťáci se také projevujete/chováte.

Proč to píši?
Přes vše výše uvedené se ve spolupráci s miladatlonními partnery a díky donátorům MT snažíme, abyste se na té „zelené louce“ cítili „jako doma“, abychom pro Vás vybudovali důstojné zázemí hodné jména Miladatlon, jména našich donátorů a partnerů. Nepořádáme pouť nýbrž terénní triatlon / kvadriatlon pro malé i velké sporťáky a podle toho také „ladíme“ … i když sám občas použiji ozn. „miladatlonní cirkus“.
A protože žijeme dobu, jakou žijeme, se všemi pochopitelnými i zdravým rozumem nepochopitelnými konotacemi, je Vám všem patrně jasné, že to letos v miladatlonní „ředitelně“ fakt hodně „hustě drhne“ a to zrovna v roce, kdy bylo mojí osobní ambicí MT „vytunit“ k téměř „naprosté dokonalosti“. Jasně, společně oslavíme sice „pidi“, ale přesto „kulatiny“ = 5. ročník … proto např. kulaté a óóóbr medaile.

Takže resumé:
Vypadá to vypadá … ne, ono to tak dopadne, budete se muset uskromnit. Jak? Např. tak, že si vezmete vlastní slunečníky/deštníky/ponča, protože s největší pravděpodobností bude první položkou, kterou v rozpočtu škrtnu, vybudování Vašeho přístřeší/stanů … a je dost možné, že těch relativně zbytných položek bude víc … nedá se „svítit“ … tak jste příroďáci, terénní triatleti, nejste bábovky, a koneckonců, jde o sportovní prožitek a nikoliv „pohodlíčko“ … nebo?

A jak mně/týmu MT můžete pomoci?
Jednoduše, regněte se včas, tzn. v 1. vlně. Říkáš si, ty kráso to je „ekonom“, on mě nabádá, abych se regnul/a v 1. vlně za levnější startovné.
Pro mě je podstatnější včasná informace, z které mohu „odhadovat“ pravděpodobný budoucí počet účastníků závodů, nežli finální info o utržené částce ze startovného, i když tento ukazatel je samozřejmě ve výsledku zatraceně důležitý. Zkrátka má se to s MT tak, že Vámi uhrazené startovné tvoří cca ¼ prostředků na úhradu MT výdajů/nákladů. A od znalosti, rozuměno odhadu, počtu závoďáků se odvíjí „tisíc a jedna věc“, kterou je potřeba „zprocesovat“ a také uhradit. A nikoliv měsíc či dva před závodem nýbrž daleko dříve … to je MT realita … pořádáme tri / kvadri a opakuji „na zelené louce“… to není „ouplná brnkačka“, což Vám jistě potvrdí  všichni obdobně „ujetí“ pořadatelé.

A jak je to s tím „nevratným“ startovným?
Viz. zveřejnil jsem 6.1.2022, zde si to můžeš přečíst: https://www.facebook.com/miladatlon.cz/posts/2066480530192078


Pokud jsi dočetl/a až sem, díky!

I za tým Miladatlon, zdarec Jura

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě

logo terénní triatlon a kvadriatlon Miladatlon, jezero Milada, Ústí nad Labem