FacebookInstagramYouTube

Medaile Miladatlon a MT HERO 19. 8. 2023

« zpět na seznam aktualit

21. 10. 2022

Medaile Miladatlon a MT HERO 19. 8. 2023

... aneb až se jaro a léto zeptá, co jsi dělal na podzim a v zimě ...

Vizualizace medailí pro 6. ročník závodů v terénním triatlonu a kvadriatlonu.

Požádal jsem naše stálé partnery z firmy Medailerství Jana Vohryzková, jmenovitě pana Hellera, pana Mgr. Piheru, grafika, který připravuje podklady k samotné výrobě medailí a paní Lávičkovou, mimo jiné zhotovitelku grafických návrhů stuh, o přípravu všeho potřebného pro výrobu medailí, které obdržíte při příležitosti absolvování STRABAG Rail MILADATLON 2023 či MT HERO 2023.

Letos jsme společně oslavili mezi „kapkami“ deště, na blátě, malé miladatlonní „kulatiny“ a proto jsem se rozhodl, jak jsem již psal, jak jste zaznamenali na place, pro změnu tvaru medailí, jejich designu i velikosti.  Když malé „kulatiny", tak velké kulaté medaile, to dá rozum. laugh

Protože velká „placka“ je zkrátka fajná „placka“, pokusíme se (samo, že se to točí kolem financí), co se velikosti medailí týká, pokračovat v letos nastoleném trendu a pro 6. ročník MT2023 dáme repete. Pravda ne tak docela.

Někteří z Vás zaznamenali 26. 8. 2022 v „síti všech sítí“ můj dotaz, zda upřednostňujete kulaté nebo naopak hranaté medaile. Výsledek „ankety“ zněl: pro kulaté 30 hlasujících x pro hranaté 17 hlasujících. Hmmm, v kebuli mi to šrotovalo a rozhodl jsem se pro kompromis. 

Finisher medaile MT HERO 2023 budou kulaté, v provedení starozlato, opět o průměru 100 mm, s lehce pozměněným designem proti medailím udělovaným v letošním ročníku MT.

Finisher medaile STRABAG Rail MILADATLON 2023 budou rovněž kulaté, tentokrát v provedení staroměď, opět o průměru 80 mm, s výrazně pozměněným designem.

Medaile STRABAG Rail MILADATLON 2023 na stupně vítězů budou hranaté, rozměr 79 x 100 mm, v provedení starozlato | starostříbro | staroměď.

Však mrkněte sami a pokud se Vám „placky" líbí, „klíďo píďo" chvalte ... sdílená radost = násobná radost, to je jasan.laugh

Pokud byste chtěli virtuálně nahlédnout do „medailérské kuchyně" a přitom se dozvědět něco i o Mlékárně U krávy Amálky, mrkněte níže (pod vizuály medailí) do textu a na fotografie, které jsme pořídili s Lídou při naší návštěvě medailérství v Třešovicích.

Děkujeme výše jmenovaným za fajnou spolupráci a to od počátku miladatlonního hemžení – společně dáme 6. rok a věřím i ty další.laugh

Za tým MT, Jura

17. 9. 2020 Třešovice

Kde, kdo, jak pro Vás vyrábí miladatlonní medaile?

(foto publikováno s laskavým souhlasem majitele)

Při návratu z šumavských hvozdů jsme plánovaně navštívili malou obec Třešovice, ležící kousek na JV od Strakonic. Zde sídlí nejen Medailerství Jana Vohryzková  – ale zároveň i Mlékárna u krávy Amálky.

Přijali jsme pozvání paní Vohryzkové a pana Hellera, kteří nás provedli svým farmářským a medailerským královstvím. Mohli jsme tak bezprostředně zhlédnout  „mašinky “ - stroje, na kterých se pod rukama šikovných spolupracovníků rodí medaile nejen pro Vás miladatlonní závoďačky a závoďáky.

Na vlastní „voči“ jsme si prohlédli malou farmu, kde jsou zvířata chována doslova „v bavlnce“. Voňavá podestýlka, všude čisto, vše má svoje místo. Ochutnali jsme sýry s láskou a fortelem vyrobenými nejen z mléka krávy Amálky, ochutnali velké porce různě ochucených zmrzlin, v kterých nenajdete žádné chemické náhražky.

Jsem moc rád, že jsme měli možnost osobně poznat naše partnery, kteří jsou s námi od počátku miladatlonního snažení. Neměnil bych! Není nad osobní podání ruky, nad přímé poklábosení, namísto psaní mailů a telefonování.

Resumé:
Jsi/jste pořadateli jakýchkoliv závodů a dosud nemáte jasno o volbě zhotovitele medaile dle Vašeho zadání? Za mě je doporučení zřejmé. Mrkněte na web a kontaktujte pana Hellera.
Pokud Vás Vaše cesty zavedou do okolí Strakonic a „ujíždíte“ na dobrých sýrech, výtečných domácích zmrzlinách nebo obojím, neváhejte a do Třešovic uhánějte. Farmu najdete naproti obecnímu úřadu.

Poděkování:
Paní Vohryzková, pane Hellere, děkujeme za fajně strávené odpoledne, za dobroty, kterých se nám dostalo a především za fajnou spolupráci v rámci realizace závodů MILADATLON.
Sýry nám již dozrávají na vhodnějším místě.

Lída a Jura

Kategorie závodů

 • Žáci Z8: 0,05 - 3,6 - 1,1 [km]
 • Žáci Z11 a Z14: 0,10 - 5,3 - 2,2 [km]
 • SHORT: 0,25 - 12,7 - 2,8 [km]
 • MIDDLE: 0,5 - 28,3 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • MIDDLE lékaři: 0,5 - 16,8 - 5,6  [km]
  vč. štafet
 • LONG: 1,5 - 33,6 - 8,4 [km]
 • KVADRIATLON: 0,5 - 2 - 16,8 - 5,6 [km]
 • HERO: 2,25 - 67,20 - 20,76 [km]

Kudy na start závodů ?
Google mapa | Mapy.cz

Zobrazit na mapě