FacebookInstagramYouTube

Info o XTERRA MILADATLON 2020 na FB XTERRA Czech

« zpět na seznam aktualit

24. 1. 2020

Info o XTERRA MILADATLON 2020 na FB XTERRA Czech

… den tohoto týdne pátý … tzn. sdílení avizovaných info o posledním závodu v pořadí XTERRA CZECH TOUR – ČP z pera Michal Piloušek ml.

Kde? … jj, tentokrát u nás doma, to je V a KOLEM jezera Milada, Ústí nad Labem.
Samochvála občas smrdí, přesto konstatuji: Jsme hrdí, že Miladatlon svým 3. ročníkem vstupuje pod novým názvem XTERRA MILADATLON 2020 do české xterrácké rodiny a věříme, že spolu s partnery/donátory a s Vámi, závoďačky a závoďáci, „To dáme!“ 
A Tobě, Michal Piloušek ml., díky za Tvůj „tah na bránu“ a fajný přístup … XTERRA zkrátka frčí a to je pro tenhle sport moc dobře!

Sporťáci, vítejte na startu!
Za tým XTERRA MILADATLON, Jura

Poslední závodem, který si zaslouží představení a přivítání v XTERRA CZECH TOUR, je Miladatlon.

Místo konání: Jezero Milada, Ústí nad Labem
Datum konání: 22.8.2020

Historie se bude psát v srpnu u jezera Milada. V rámci obrovského multisportovního festivalu totiž XTERRA uvede oficiálně nový formát. XTERRA GRAVEL. Poprvé v souladu s pravidly závodníci budou moci použít nejen horská, ale také gravel kola. Štěrkoletům bude naprosto vyhovovat také trasa závodu a my věříme, že právě silničky s širokými plášti budou nejrychlejším prostředkem, který si budete moci zvolit.

Jezero na okraji Ústí vzniklo zatopením dolu, a jak už víme z Mostu, tyto lokace díky dotacím dostaly po ukončení tržby nový náboj a image. Snaha měst přitáhnout do těchto míst sport se daří. Nejen, že je zde čistá voda, ale také dostatečná kapacita parkoviště, tábořiště a příjezdových komunikací, tak, aby areál zvládnul návštěvu stovek sportovců najednou.

Na výběr v rámci Miladatlonu máte z třech délek triatlonu, dvě kategorie kvadriatlonu, ale také závodů pro děti. Vybere si opravdu každý.

Plavání 1,5km
Na ploše jezera by se klidně mohl plavat celý Ironman v jednom okruhu, ale závodníci XTERRY se nemusí bát víc než klasické patnáctistovky.

Gravel bike / MTB - 32km - 2 okruhy
Můžete si vybrat jaké kolo zvolíte, ale dle naší zkušenosti bude gravel nejrychlejší, Začátek tratě je po štěrku i asfaltu po rovině, chtělo by se říct na zahřátí. Na třetím kilometru se totiž zvedá pořádný kopec, ve svém maximu někde na 17% sklonu. Převody vašeho kola určitě tady dojdou na nejlehčí kombinaci a nebude asi ostuda kousek popotlačit. Díky štěrkovému podkladu ale lze také tento kopeček poměrně dobře přejet ve stoje, nutno dodat, že budete potřebovat na to také fyzičku... smiley Po vyjetí na nejvyšší bod trasy se napojíte na hliněné cesty, kde při dešti může být i bahýnko, tak jako při naší projížďce. Ale nemusíte se bát, vše je v pohodě sjízdné. Rychlým sjezdem potom trasa spadne zpět k jezeru. Na oddych následuje kousek po břehu a poté další odbočka do terénu. Závěr tratě vede po asfaltu, tady budou mít výhodu silničáři, ale také skupinky závodníků. Často tady totiž hodně nepříjemně fouká.

Běh 10km - 3 okruhy dlouhé + 1 krátký
Z depa vyrazíte rovnou na poměrně krátký a zvlněný běžecký okruh. Po každém kole navíc můžete využít občerstvovačku v centru dění a pozdravit manželku. Povrch tvoří jak asfalt, tak štěrk nebo louky.

Nenechte si ujít tuhle novinku, která dá určitě šanci jiným typům závodníků, než klasická XTERRA. My doufáme, že tento závod díky svým kratším variantám přitáhne nováčky a hobbíky. Díky precizní organizaci by Jura Sýkora se můžete těšit na vyšperkované zázemí a služby, které odpovídají významu závodu!

Kategorie závodů

Triatlon žáci 0,05-3,6-1,1
0,1-5,3-2,2
Triatlon short 0,25-12,7-2,8
Triatlon middle 0,5-28,3-5,6 vč. štafet
Triatlon long 1,5-33,6-8,4
Kvadriatlon 0,5-2-16,8-5,6 vč. štafet

Jak se dostanete na start ?

Zobrazit na mapě