FacebookInstagramYouTube

AK Duchcov partnerem Miladatlonu

« zpět na seznam aktualit

24. 4. 2018

AK Duchcov partnerem Miladatlonu

Těší nás partnerství s Atletickým klubem Duchcov. Vedení klubu vyjádřilo podporu námi pořádaným závodům Miladatlon.
Je pravděpodobné, že na startu závodů přivítáme mladé duchcovské atlety ať již v sólo závodech v triatlonu nebo v závodu rodinných štafet a možná i trenéry v závodech dospěláků či týmů........triatlon a kvadriatlon na distancích long.

 Facebook prezentace AK Duchcov

Severočeský atletický klub s dlouholetou tradicí - založený v roce 1977. Pořadatel dnes již legendárního závodu Duchcovský viadukt.

Atletický klub Duchcov o sobě:

Atletický klub Duchcov působí v našem městě od roku 1977. Takřka skryt v nádherném prostředí Bažantnice se věnuje především práci s mládeží, které nabízí všeobecný rozvoj, dobré zázemí, aktivní a smysluplné trávení volného času. Atleti z našeho oddílu se zúčastňují krajských závodů a soustředění.

Na našich stránkách naleznete veškeré informace o naší činnosti, tedy kdy máme tréninky, na jaké závody jezdíme, jaké závody (taktéž s bohatou tradicí a ohlasem) sami pořádáme.

V článku zabývající se historií našeho oddílu naleznete, kolik významných atletů, sportovců a vůbec charakterově zdravých lidí jsme vychovali. A o to jde především.

Pokud nechcete, aby Vaše dítě trávilo svůj volný čas zahálkou, ale aby se naopak rozvíjelo a bylo v dobrém kolektivu, přihlašte ho na atletiku!

V případě jakýchkoliv dotazů se nebojte na nás obrátit.

Historie oddílu

Od r.1977 se parta nadšenců pro lehkou atletiku začala scházet v Bažantnici Duchcov pod vedením Karla Kerzla a Jirky Galety. Z osady Pokrok se k nim i s rodinou připojila Marie Polívková. Na podzim 1977 vznikl atletický oddíl v počtu 21. Předsedou se stal Karel Kerzl, pokladníkem Jirka Galeta. Několik let se hřiště neupravovalo, jen se trénovalo. V r. 1981 se předsedou stává Jirka Galeta.

Na závody se začalo jezdit až v r. 1982, kdy se předsedkyní stává Marie Polívková, pokladníkem Jirka Galeta a hlavní trenér byl stále Karel Kerzl. Konečně za podpory Města Duchcov se na hřiště dovezly 4 buňky, 2 garáže a 2 WC. Přibývali žáci i úspěchy na závodech, trenéři prošli školením. V r. 1985 už byli výkonostně na výši žáci Petr Pavlíček, Pavel Koutecký, Michal Šimánek, Jan Novakovský, Tomáš Habenicht a žákyně Šárka Levá, Ivana Hamouzová, Blanka Nová. Na podzim se poprvé konal podzimní běh pod názvem Běh VŘSR, který byl později přejmenován na Podzimní běh Bažantnicí. Zároveň se od Domu dětí Duchcov převzal Memoriál Jarušky Kršňákové ve skoku dalekém pro žactvo ZŠ. V roce 1986-1987 přibývali talenti - Jan Šalata, Soňa Koutská, Marie Pavlíčková. Jelo se na  první soustředění do Soběslavi. Rok 1988 se dá nazvat Zlatým rokem atletiky Duchcov. Petr Pavlíček získal na přeboru ČSR zlatou medaili v dálce a stříbrnou v běhu na 150m. V dálce při Memorálu JK skočil rekordních 632 cm. Naše družstvo žáků bylo ve své kategorii nejlepší v rámci ČR. Řada rekordů byla zapsaná do statistické ročenky. Mimo Pavlíčka se to týkalo Kouteckého, Šimánka, Pfeifra. Jejich štafeta na 4 x 60 m vytvořila rekord v kraji. V dálce byl výborný Tomáš Cholenský.

V r. 1991 se rozpadla TJ Slovan Duchcov a oddíl se osamostatnil pod názvem Atletický klub Slovan Duchcov  / AK Duchcov /. V r. 1992  se převzal republikový závod Běh Viaduktem 38. ročník. V r. 1995 a 1996 vynikají v žactvu: Ptáček, Nechvátal, Frolík, Kandl, Dupák, Vrzák, Moravec, More, Bouda, Jakoubě, Kandl, Šesták, Dvořák, Erlová, Stehnová, Brnová, Zelenka, Wahlová, Hapšták. V r.1997 je Nechvátal krajským přeborníkem v chůzi, mladší žáci jsou ve finále KPD, náš odchovanec Tomáš Cholenský / nyní za AK Bilina / je vítěz ankety o 10 nejl. sportovců okresu Teplice a v Praze v trojskoku má zlato. V r. 1998 na MR veteránů přivezli Polívková 1 m a Štrbáň 2 m. a mladší žáci jsou opět ve finále KPD. K úspěšnému žactvu se připojují Franc, Dupáková, Korbová, Pavlíčková, Nestmanová, Nechvátalová. Na soustředění se jede do autokempinku Osek. V r. 2001-2002 výborné výsledky mají Tomáš Franc i Jiří, Havel, Šesták, Frolík, Kolářová, Strohmeier, Husáková, Landová, Šroubek, Černý, Gruberová, Mullerová, Landová. V r.2003-2005 přibydou Weiss, Šroubek, Paar, Zíka, Cásková, Franková, Muller, Čechová, Pilný, Havel, Lymar. Začínáme pravidelně jezdit na soustředění do Chřibské. V r. 2005 končí ze zdravotních důvodů jako trenér Karel Kerzl, trenérsky pomáhá Jana Mullerová. V r. 2006 nás žáci Šroubek, Paar, Zíka reprezentovali na mezinárodních závodech v Německu, byli na 1 místě. Tento rok vážně onemocněla nadaná  nejmladší žákyně Vivien Čechová a 20.4.2007 zemřela. Proto k 31. ročníku Memoriálu JK přibyl 1. ročník Vivien Čechové. Trenérsky pomáhá Mirek Tichý a přivedl nadaného Toníka Janetku. Zároveň začal trenérsky pomáhat bývalý odchovanec AK Duchcov Tomáš Habenicht a také přivedl syna Honzíka. Bohužel, Tomáš v roce 2010 z rodinných důvodů skončil. Radost nám udělal bývalá členka Petra Stehnová Týrová, která od jara 2012 společně s Marií Polívkovou vede atletickou školku pro děti 4 - 7 let v pondělí a ve středu. Žactvo trénují Jiří Galeta s Janou Procházkovou a přidává se k nim i Jiří Lacina, sportovec tělem i duchem a vyznavač citátu Alexandra Vasiljeviče Suvorova : "Těžko na cvičišti-lehko na bojišti". Pod vedením tohoto trenérského tryumvirátu žactvo získává vynikající soutěžní výsledky.

V r. 2010 se z grantu EU začal stavět v Bažantnici sportovní areál, který se slavnostně otevřel 15.9.2011. Začínáme trénovat především atletické elévy, kde k největším talentům patří Klára Procházková, Míša Šuleková, Emma Olahová, Lukáš Baloch a Karel Sláma. Postupně se přidávají i další jako Tereza Lacinová, Adam "Bobr" Šíp či David Šimánek. V mladším žactvu se výrazně prosazují Katka Sentenská a Antonín Janetka, kteří ovšem již v současné době reprezentují AK Bílina.

Kategorie závodů

Triatlon žáci 0,05-3,6-1,1
0,1-5,3-2,2
Triatlon short 0,25-12,7-2,8
Triatlon middle 0,5-28,3-5,6 vč. štafet
Triatlon long 1,5-33,6-8,4
Kvadriatlon 0,5-2-16,8-5,6 vč. štafet

Jak se dostanete na start ?

Zobrazit na mapě