FacebookInstagramYouTube

Miladatlon, terénní triatlon a kvadriatlon, 22.8.2020, jezero Milada

Motto „To dáš!“ platí, protože tu svojí distanci si vybere každý.

  • Nevěříte si, že na to máte?
  • Máte zábrany prubnout svůj první terénní triatlon nebo kvadriatlon před zraky ostatních podle Vás našláplých sporťáků?
  • Hoďte předsudky a případný stud za hlavu!
  • Přijďte si užít pohybu a možná i poprvé v životě vyzkoušet krásný a opojný sport – terénní triatlon nebo kvadriatlon.
  • Nezapomeňte na Vaše dítka a skoro dospěláky, ti mají také svoje kategorie.
  • Pokud se "necítíte" na absolvování celého závodu, neváhejte oslovit členy Vaší rodiny, přátele, kamarády, a postavte štafetový tým.

Na startu se na Vás těší tým Miladatlon!


Závoďačky, závoďáci,

velmi nás potěšily pozitivní ohlasy, kterých se nám od Vás dostalo po uspořádání závodů Miladatlon 2018 a 2019. Jsou pro nás zavazující, a tak s radostí a plným nasazením připravujeme 3. ročník Miladatlon 2020.

Na startovní lajnu 2. ročníku Miladatlon se Vás postavilo rovných 322 závoďaček a závoďáků, tj. o 128 účastníků více nežli v 1. ročníku, což je pro nás pořadatele neskutečná odměna … DĚKUJEME!

Počínaje Miladatlon 2019 jsme zařadili další kategorii závodů, tj. triatlon long 1,5 – 32 – 10 [km]. V rámci možností daných lokalitou jezera Milada jsme natrasovali zcela nově všechny tratě závodů tak, abyste na distancích MTB i běhu projížděli, probíhali, minimálně dvakrát prostorem zázemí závodů. Vyjma trasy MTB triatlonu žáků a triatlonu short došlo i ke změně směru jednotlivých tras.

Kategorie v kvadriatlonu jednotlivců M/F jsme nově rozdělili na závoďáky, kteří použili paddleboard a závoďáky, kteří dali pádlový úsek závodu na kajaku nebo kanoi.

Zásadní změnou bylo a zůstává umístění samotného zázemí závodů. Díky podpoře a vstřícnému přístupu stran vedení PKÚ, s.p., správce území, jsme přemístili zázemí závodů počínaje Miladatlon 2019 mimo hlavní pláž jezera Milada. Diváci mají přímý výhled na plaveckou a pádlovou část závodů a pomocí dalekohledů i na větší část distancí MTB triatlonu middle, long a kvadriatlonu. Vy, závoďačky a závoďáci, od počátku plavete v průzračné vodě jezera, neboť vzhledem k hloubce u břehu nedochází k jejímu zkalení.  


Změny počínaje 3. ročníkem Miladatlon 2020

Na základě Vašich připomínek jsme změnili trasování distancí plavání dospělých. Nově budete plavat po obvodu pravoúhlých trojúhelníků, tj. short = 250 m, middle a kvadriatlon = 500 m a long = 1 500 m. Trasování žákovských distancí plavání 50 m, 100 m, a distance C1|K1|SUP 2 000 m, zůstává beze změn.

Zrušili jsme kategorii závodu „štafety triatlon short“. Rušíme vyhlašování na stupních vítězů v absolutním pořadí závodů triatlon short, middle a long. Samozřejmě budeme i nadále vyhlašovat závoďačky a závoďáky ve všech vypsaných věkových kategoriích. V sólo závodech jsem zrušili kategorie 60+. Nám „starším puškám“ nezbývá, nežli se popasovat se soupeři v kategorii 50+. V závodech kvadriatlonu jednotlivců (kategorie SUP nebo C1/K1), kvadriatlonu štafet a triatlonu middle – štafety, jsme zrušili věkové kategorie - nově vypisujeme kategorie 18+. [Odůvodnění]


Bude nám ctí, pokud přivedete do závodů Vaše dítka, přátele a kamarády, kteří si tak budou moci vyzkoušet možná vůbec svůj první terénní triatlon nebo kvadriatlon v životě.

Miladatlon šijeme na míru především nám hobíkům a proto nabízíme široký výběr distancí a jejich výškových profilů, aby se závodů mohli zúčastnit sporťáci všech věkových a výkonnostních kategorií.

Protože jsme si vědomi, že ne každý sporťák holduje například plavání či pádlovým sportům, ponecháváme možnost Vaší účasti i ve štafetových závodech triatlonu middle a v kvadriatlonu, abyste měli možnost postavit závodní týmy, a tak mohli tmelit Vaši partu.

Zkrátka, závody jsou určeny opravdu všem alespoň trochu se hýbajícím sporťákům.

U většiny z nás jistě nejde prvořadě o nadprůměrné sportovní výkony, ale především o to, abychom se setkali v krásném přírodním prostředí a trochu si zasportovali.

Malé špunty mohou doprovázet rodiče na všech distancích žákovského triatlonu.

Závodů se mohou zúčastnit sluchově, zrakově a tělesně handicapovaní sporťáci i s případným doprovodem na všech tratích.

Tak neváhejte a pojďte do toho s námi … motto závodů zní: "To dáš!“

A kdo bude moderovat? Jasná zpráva, opět vynikající dvojka Karolína Neufusová a David Cihlář!

Podrobné informace a jejich aktualizace naleznete zde na webu a FB stránce Miladatlon.

Jak to bylo v roce 2018? Mrkněte ZDE . A v roce 2019? Mrkněte ZDE .

Pevně věříme, že nám stávající partneři a donátoři zachovají přízeň i v roce 2020, někteří se již v tomto smyslu jednoznačně vyjádřili, a nám se tak podaří připravit závody alespoň ve stejné kvalitativní úrovni, jako tomu bylo v roce 2018 a 2019.

Jasná zpráva, bez partnerů a donátorů by Miladatlonu nebylo, o tom žádná!

Ahoj na startu Miladatlon 2020 u jezera Milada!

Tým Miladatlon

Kategorie závodů

Triatlon žáci 0,05-2,5-1 a 0,1-5-2
Triatlon short 0,25-11-2,5
Triatlon middle 0,5-20-5 vč. štafet
Triatlon long 1,5-32-10
Kvadriatlon 0,5-2-20-5 vč. štafet

Jak se dostanete na start závodů Miladatlon 2019?

Zobrazit na mapě